top of page

Článek

Sebe oprava

Proč tak často člověk závady vlastní ani nehledá?

SEBE OPRAVA (komentář k citátu týdne)


/Jeremjáš 36:23-24/ Jak Jehúdí přečetl tři čtyři sloupce, král je ze svitku odřízl nožíkem a házel je do ohně na ohništi, až celý svitek na ohništi shořel.


Koupí li si někdo mechanismus, stroj, třeba pračku, nejraději je když žádné závady nemá. Když se nějaká závada objeví, ani majitele většinou nenapadne, když mu kontrolka závadu hlásí, že by měl kontrolku rozbít aby se nemusel s opravou trápit. Naopak spěchá zavolat opraváře nejlépe ještěv čase záruky. Pohledem obdobným na člověka podíváme li se - mechanismus se závadami. Úkolem je závady hledat a opravovat. Proč tak často člověk závady ani nehledá a když mu na ně někdo, nebo něco třeba kniha knih ukáže, chce hlas tento k umlčení přivést?


/Jeremiáš 36:24/ Král ani jeho služebníci se nezachvěli strachem a neroztrhli svá roucha, když slyšeli všechna ta slova.

Že by to bylo proto, že opravářem je on sám, a při práci na proměně jeho vlastní pot poteče?Citát týdne


V poslední době čtu tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat - číst. / Churchill/


/Jeremjáš 36,23-24/ Jak Jehúdí přečetl tři čtyři sloupce, král je ze svitku odřízl nožíkem a házel je do ohně na ohništi, až celý svitek na ohništi shořel. Král ani jeho služebníci se nezachvěli strachem a neroztrhli svá roucha, když slyšeli všechna ta slova.


bottom of page